Zawodnicy Odry Opole awansowali do ekstraklasy

Zawodnicy Odry Opole awansowali do ekstraklasy

Chodzi rzecz jasna o byłych graczy Odry, ponieważ klub z Oleskiej sezon 2020/2021 zakończył poza strefą dającą prolongatę do krajowej elity. Mowa o Mateuszu Bodziochu, który w Opolu spędził trzy i pół sezonu oraz Sebastianie Boneckim, mającym podobny staż w barwach niebiesko-czerwonych.

 

Ten ostatni gracz do beniaminka PKO Ekstraklasy, Termaliki Bruk-Bet Nieciecza, trafił właśnie prosto z OKS-u. Popularny „Bodzio” z kolei, zanim założył koszulkę Radomiaka, występował jeszcze w Warcie Poznań i Stali Mielec. Kontekst tej informacji daje prosty przekaz o tym, że przez szatnię naszego rodzynka szczebla centralnego przetaczają się całkiem dobrzy piłkarze.

 

Jeśli dodamy do tego kopiącego właśnie w Euro 2020 Jakuba Modera oraz kolejnych dwóch byłych „OKS-iaków”, w postaci Pawła Baranowskiego i Pawła Wojciechowskiego, to pół jedenastki w polu dałoby się ułożyć. Ta dwójka z kolei, reprezentując Górnika Łęczna, dotarła do finału meczów barażowych o ekstraklasę z ŁKS-em Łodź i w ostatnią niedzielę także wywalczyła polski piłkarski top.

 

Na deser pozostawiliśmy sobie Rafała Brusiłę. Wprawdzie on zaliczył awans „tylko” do Fortuna 1. ligi, ale to największy sukces Skry Częstochowa od 1956 roku. Brusiło w Odrze spędził pięć sezonów, by znaleźć zatrudnienie w klubie spod Jasnej Góry.

 

Mateusz Bodzioch. W Odrze rozegrał ponad 100 spotkań.

Fot. opolskienews.pl