Grotem w “Wilczyce”. Siatkarki Uni Opole bez seta w Stegu Arenie

Grotem w “Wilczyce”. Siatkarki Uni Opole bez seta w Stegu Arenie

Swoiste déjà vu z otwarcia sezonu 2023/2024 w Tauron Lidze przeżyły siatkarki Uni Opole. 0:3 z Bielska-Białej powtórzyło się tym razem Stegu Arenie, gdzie podopieczne Nicoli Vettoriego w identycznych rozmiarach poległy z Grotem Budowlani Łódź.

 

Nawet przebieg zawodów i rozmiary porażki były podobne, ale jakie to ma znaczenie? Nowy zespół ewidentnie wymaga dłuższego ze sobą pogrania, a i rywale jak na start rozgrywek okazali się zwyczajnie poza zasięgiem. Grot typowany jest nawet do wyścigu po medale, więc…

 

Opolanki na pewno nie mają się czego wstydzić z postawy w partii drugiej. Po ataku Oliwii Sieradzkiej prowadziły nawet 4:3. Łodzianki punkty zdobywały jednak soczystymi seriami. Nad siatką szalała Amerykanka Mackenzie May, wybrana zresztą MVP całych zawodów.

 

Do tego wszystkiego “Wilczyce “miały spore kłopoty z przyjęciem zagrywki, i nie ważne w którym miejscu pola gry lądowała piłka. Osiem przyjętych asów serwisowych, to ewidentnie zbyt wiele. Na puls zaliczyć należy grę blokiem, z Katarzyną Połeć na czele.

 

Już 20 października opolska wataha pojedzie szukać pierwszych zdobyczy na terenie beniaminka rozgrywek – ITA TOOLS Stali Mielec.

Uni Opole – Grot Budowlani Łódź 0:3 (17:25, 21:25, 16:25)

raport

 

Uni Opole – Grot Budowlani Łódź