Koszykarze Pogoni Prudnik w dobrych nastrojach u schyłku roku

Do 7 stycznia potrwa przerwa w 2 lidze koszykówki mężczyzn. Basketballiści Pogoni Prudnik świąteczno-noworoczną przerwę spędzą na podium grupy “D”.

Przypieczętowanie niezłej formy z pierwszej rundy potwierdziła wyjazdowa wygrana w Ostrowie Wielkopolskim z ORLEN Akademią Koszykówki BM Stal. Rywal prudniczan w ubiegłym sezonie do końca walczył do utrzymanie, więc faworyta niedzielnych zawodów nie trudno było wskazać.

Ekipa Tomasza Michalaka przez trzy kwarty wyraźnie dominowała, by nieco pofolgować sobie na finiszu. Najskuteczniejszym na parkiecie był – a jakże – wyczynowiec quadruple-double Tomasz Nowakowski, który dla biało-niebieskich pozyskał 21 punktów.

Dwie cyferki “oczek” zaliczyli także Patryk Garwol 17, Maciej Garwol 13, Grzegorz Mordzak 12 oraz Stanfred Sanny 10. W obozie gospodarzy niekwestionowanym numerem jeden stał się Krzysztof Rozpędowski z liczbą 23 punktów.

Pierwszy mecz nowego roku prudniczanie zagrają w Kątach Wrocławskich. We własnej hali zaprezentują się 14 stycznia z Basketem Club Swiss Krono Żary.

ORLEN Akademia Koszykówki BM Stal – KS Pogoń Prudnik 63:93 (24:30, 14:26, 14:28, 11:9)