ASG Stanley Futsal Team Brzeg znów wygrywa

ASG Stanley Futsal Team Brzeg znów wygrywa

Brzescy futsaliści zniknęli nam z pola widzenia, ale tak miało być. ASG Stanley Futsal Team Brzeg ostatni mecz o punkty rozegrał 22 stycznia. Później był walkower 5:0 za wycofany z 2 ligi MTS Knurów, a następnie regulaminowa pauza z uwag na nieparzystą liczbę uczestników rozgrywek.

 

Powrót po prawie miesiącu zaowocował obfitym zwycięstwem z Młodością Rudno 12:4. Rywal z najwyższej póki to nie był, gdyż brzeżanie w poprzedniej rundzie rozgromili go 14:0, więc trener Artur Adasik oprócz zawodniczego “żelaza”, dał szansę młodzieży.

 

Na parkiecie w Rudnie zatańczyli i oficjalnie w pierwszej drużynie zadebiutowali Jakub Janczak i Daniel Bielecki. Temu pierwszemu niedzielny wyjazd zapiszą w klubowych kronikach złotymi zgłoskami, bowiem w swojej seniorskiej premierze zdobył dwa gole.

 

Wygrana gości ani przez chwilę nie nosiła znamion grozy. Cztery razy golkipera miejscowych pokonał Michał Grochowski, po dwa razy Dawid Witek i wspomniany wyżej Janczak. Do meczowego raportu i siateczki przeciwnika trafili także Przemysław Matejko, Paweł Synowiec i Wojciech Krawców. Jedną bramkę gospodarze sami sobie wbili.

 

ASG Stanley Futsal liderują w makroregionalnej grupie III. Do końca rozgrywek i upragnionego awansu do 1 ligi pozostały trzy serie gier.

 

->TABELA