Babiarz show! Lider “okręgówki” lepszy od czwartoligowca w 1/4 wojewódzkiego Pucharu Polski

Babiarz show! Lider “okręgówki” lepszy od czwartoligowca w 1/4 wojewódzkiego Pucharu Polski

Ćwierćfinał wojewódzkiego Pucharu Polski rozłożony został na dwie soboty. Przed tygodniem walczyli trzecioligowcy, teraz na plac gry wybiegły cztery następne drużyny. Faworyta starcia iPrime Bogacica – Skalnik Gracze trudno było wskazać.

 

“Skalników” w przerwie zimowej objął zwolniony ze Stali Brzeg Damian Dziura. Totalny lider klasy okręgowej w grupie pierwszej (komplet punktów po rundzie jesiennej) miał fory w postaci własnego boiska. Ekipa Michała Buły swoistego rodzaju test przydatności do czwartej ligi zdała w sobotę wyśmienicie.

 

Gospodarze już w 4 minucie wykorzystali niedokładne wybicie piłki przez Dawida Gromnickiego. Na ich nieszczęście na 30 metrze przechwycił ją “profesor” Michał Glanowski i posłał loba za kołnierz młodego golkipera gości. Futbolówka odbiła się od poprzeczki, lecz za akcją poszedł żyjący z takich okoliczności Kamil Babiarz i głową wpakował ją do siatki.

 

Nie minęło 120 sekund, a przyjezdni dostali drugi cios. Babiarz tym razem wystąpił w roli asystenta. Pociągnął prawą stroną i zagrał idealnie do niepilnowanego zimowego nabytku bogaciczan, Edmunda Machnika. Tak atomowego otwarcia absolutnie nikt się nie spodziewał. Mało?! 10 minut po tym wszystkim, najlepszy na boisku Babiarz pozdrowił poprzeczkę.

 

Oszołomieni takim obrotem sprawy przyjezdni próbowali cokolwiek zawiązać, żeby jeszcze przed przerwą złapać kontakt. Czujny między słupkami był jednak Tobiasz Moś, zaś defensywa iPrime szybko gasiła zapalne akcje.

 

Przez lwią część drugiej połowy obraz gry tak właśnie wyglądał, ale zawody takim rezultatem się nie skończyły. Babiarz swój znakomity występ zakończył w ostatnich sekundach z 11 metrów i można było zaciągnąć kotarę. 19 kwietnia Bogacica w tym samym miejscy spotka się w wojewódzkim półfinale z Po-Ra-Wiem Większyce. 

 

KS iPrime Bogacica – Skalnik Gracze 3:0 (2:0)

Bramki: Kamil Babiarz 4, 90 (karny), Edmund Machnik 6