Biało-czerwona nagroda dla Vettoriego

Biało-czerwona nagroda dla Vettoriego

Znakomita postawa siatkarek Uni Opole została doceniona nie tylko przez nas, ekspertów i  fanów drużyny. Trener “Wilczyc z Opola”, Niola Vettori, dostał intratną propozycję pracy w sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski kobiet.

 

Nowy selekcjoner kadry biało-czerwonych, Stefano Lavarini, który tę posadę objął w styczniu, długo zwlekał z doborem sztabu szkoleniowego, ale to już pewne. Vettori zostanie jego asystentem, zaś do sztabu dołączy także Jelena Blagojević, reprezentantka Serbii, gwiazda siatkarskiej elity pań.

 

Włoski kierunek prowadzenia narodowej jest tutaj ewidentny i swój ciągnie do swojego, ale gdyby Vettori nie wprowadził “Unitek” do Tauron Ligi oraz nie wywalczył ćwierćfinałów, Lavraini zwyczajnie nie miałby argumentów.

 

To jednak nie wszystkie. Vettori doskonale zna polskie realia. Współpracował z Raulem Lozano w reprezentacji Polski siatkarzy (2005-2008), później pracował w wielu polskich klubach. Sylwetkę Vettoriego pięknie prowadzi Wikipedia i można w razie potrzeby posilić się dokładnym przebiegiem jego kariery: https://pl.wikipedia.org/wiki/Nicola_Vettori.

 

(Foniak)