Czwartoligowcy wrócili na boiska i pakowali do siatki aż miło

Najwyższa w regionie piłkarska “dywizja” znów kopie! Czwartoligowcy pierwszą w tym roku serię gier rozłożyli na dwa dni, choć do niedzielnego rosołu rozegrane zostanie tylko jedno spotkanie. Jest ochota do gry, sypia się gole…

Pięć bramek, pięciu strzelców. Wszystkie trafienia w drugiej połowie! – oznajmił na swej stronie Iprime Bogacica. Twierdza Piotrówka trzymała się mocno, ale tylko do przerwy. Pomiędzy 47 a 77 minutą ekipa Michała Buły przeprowadziła prawdziwy szturm na bramkę rywala i skończyło się “piąteczką”.

LZS Piotrówka – Iprime Bogacica 0:5 (0:0)

Bramki: Kamil Nykiel 47, Konrad Janicki 57, Jakub Pielok 65 (k), Mateusz Kiecko 72, Glanowski 77

Piątka do zera… ! Tak, to nie był jedyne rozstrzygnięcie w tych rozmiarach na inaugurację wiosennej rundy rewanżowej. … Stal żegna frajera! W meczu dwóch spadkowiczów goście pokazali, kto i o co w tym sezonie będzie walczył. Mecz rozegrano w Grodkowie, i chyba dobrze. Wyremontowany nyski stadion nie godzien jest takich wyników.

Polonia Nysa – Stal Brzeg 0:5 (0:2)

Bramki: Maciej Rakoczy 16, Michał Sypek 33, Maksymilian Podgórski 70, 72 (k), Mateusz Dychus 85

Jedyny remis soboty padł przy Strzelców Bytomskich 2B w Strzelcach Opolskich. W meczu sąsiadów w tabeli było po sąsiedzku, choć spotkanie mogło pójść w dwie różne strony. Gospodarze żałować mogą na pewno spalonego Kamila Giery oraz “lagi’ Beniamina Glinki. Wyrównujący gol tego drugiego chyba nikogo nie skrzywdził.

PPO Piast Strzelce Opolskie – Fortuna Głogówek 1:1 (0:1)

Bramki: Michał Koc 23, Beniamin Glinka 64

Pogoń do starcia z Victorią przystąpiła “nie do Poznania”. Porażka gospodarzy boli tym bardziej, że decydujący o wszystkim gol padł w 5 minucie doliczonego czasu gry, i to z “karniaka”. Także bramka dla miejscowych była podejrzana, gdyż zanim padło otwarcie wyniku, zawodnik przyjezdnych miał pomagać sobie ręką.

Pogoń Prudnik – Victoria Protec Chrościce 1:2 (1:1)

Bramki: Sebastian Duda 32, Adam Grochowski 35 – Dastin Polok 90+5 (k)

Bardzo pewnie poradziły sobie w swym pierwszym meczu rezerwy Odry Opole. Młoda drużyna Adama Berbelickiego w tym sezonie odblokowała się dopiero w 7. kolejce, a teraz już na otwarcie zmagań Marzanny wypunktowała nieobliczalnego czasami beniaminka z Domaszkowic.

Odra II Opole – LZS Domaszkowice 3:0 (2:0)

Bramki: Maksymilian Paszkowski 14, Marcel Białowąs 38, Krzysztof Duliniec 78

Bardzo fajny ciąg debiutancki w swym pierwszym w tym roku meczu zaprezentowała jedenastka z Karłowic. Chodzi oczywiście o całość, czyli postawę ferajny Wojciecha Lasoty od początku rozgrywek. Środeczek tabeli podtrzymany i jeszcze z pięć takich zwycięstw, jak to w Gogolinie, a cel w postaci utrzymania ziści się już w kwietniu

MKS Gogolin – Polonia Karłowice 0:2 (02)

Bramki: Wojciech Kochański 8, Adam Wróbel 25

Najciekawiej w 16. kolejce było przy Rozwadzkiej. “Zdzichy” już w pucharowej 1/4 ze Stalą pokazały, że zimowy okres przygotowawczy bardzo solidnie przepracowały. Porawie dopiero w czasie gry ekstra poprawiło wynik, za co także mu chwała. Jedno z trafień Dariusza Zapotocznego dołączamy, bo to trzeba zobaczyć!

Ruch Zdzieszowice – Porawie Większyce 2:1 (1:0)

Bramki: Dariusz Zapotoczny 36, 89 – Krzysztof Łebkowski 90+2

Z rezultatu zamykającego premierowe występy meczu najbardziej ucieszyli się w Brzegu. Małapanew “tylko” podzieliła się puntami z zespołem z Walec. Remus uratował przybyszom nowy nabytek z Prudnika. Trochę było narzekania na stan placu gry, ale na prawdziwą wiosnę z kwiatkami, trzeba jeszcze trochę poczekać.

Małapanew Ozimek – LZS Walce 1:1 (1:1)

Bramki: Michał Bienias 27 (k) – Patryk Surma 83