Futsalowe derby Opolszczyzny na remis. Brzeżanie bez awansu do 1 ligi

Bongo Futsal Niemodlin – ASG Stanley Futsal Team Brzeg, czyli futsalowe derby Opolszczyzny na zakończenie sezonu w 2 lidze, nie wyłoniły zwycięzcy. Spotkanie było bardzo istotne dla gości, ponieważ cały czas zachowywali szanse na awans do 1 ligi. Spełnione musiały być jednak dwa warunki.

Po pierwsze, brzeżanie musieli w Niemodlinie wygrać, po drugie, musieli liczyć na potknięcie lidera, WKS-u Śląsk Futsal Wrocław, w starciu z innym wrocławskim klubem, AZS-em AWF Profi. Oba założenia wzięły jednak w łeb. Śląsk zwyciężył 7:4, a w niemodlińskiej hali padł remis 2:2.

Derbowy mecz był bardzo otwarty. Spotkanie było przy tym niezwykle wyrównane i mimo skąpości goli, stało na dobrym poziomie oraz przyniosło sporo akcji i spięć podbramkowych. Wynik otworzył się jednak dopiero w 18 minucie, kiedy z podania Rafała Gawina skorzystał Michał Kramczyński. Tak też pierwsza połowa się zakończyła.

Na następne trafienia czekaliśmy aż 20 minut. Końcowe 120 sekund wynagrodziło wszystkie żmudnie realizowane założenia taktyczne i przykryło kilka nieprawdopodobnych wręcz “pudeł”. W 38 minucie stan zawodów wyrównał Michał Grochowski. Za chwilę przyjezdni nie wykorzystali przedłużonego rzut karnego, którego egzekwował Pepo.

W zamian sami wyciągali piłkę z siatki, po karnym, którego minutę później skutecznie wykonał Mateusz Suchodolski. Istne szaleństwo! Już w następnej akcji Paweł Synowiec ponownie doprowadził do remisu. Żeby tego był mało równo z syreną Brzeg dostał piłkę meczową. Lepszej okazji nie mógł mieć, ale “karniaka” bitego przez Patryka Dykusa obronił Paweł Jeziorski.

Bongo Futsal Niemodlin – ASG Stanley Futsal Team Brzeg 2:2 (1:0)

Bramki: Michał Kramczyński 18, Mateusz Suchodolski 39 – Michał Grochowski 38, Paweł Synowiec 39