Jest “cieszynka” po meczu na szczycie. Brzeg obronił numer jeden

W Brzegu doszło do meczu na szczycie tabeli grupy III 2. ligi futsalu. ASG Stanley Team podjął FC Luxbor Pyskowice i obronił fotel lidera.

Goście pięknie poklepali w 10 minucie i strzałem po deskach Piotr Łopucha otworzyli wynik. Musieli się tym jednak zadowolić na dłuższy czas. Brzeżanie rozkręcali się z minuty na minutę, ale co najważniejsze, trafiali do siatki.

Prowadzenie 2:1 z zejściem na przerwę i następne gole bardzo ułatwiły kontrolę nas przebiegiem spotkania. W 23 minucie zrobiło się już 4:1, zaś minutę przed końcem ekipa Adasika pewnie zmierzała do zwycięstwa, prowadząc 6:2.

Pyskowiczanie skorygowali to w samej końcówce na 6:4, lecz oprócz statystyki, nie miało to już większego znaczenia dla układu sił. Gole dla naszych barw strzelali – Jose Luis Santiago Gutierrez i Michał Grochowski po dwa oraz Paweł Synowiec i Jakub Krej. Przyjezdnych zadowalał dwa razy wspomniany wyżej Łopuch, ale także Wojciech Wołongiewicz i Tomasz Misiak.