Kolegium do raportu! Opolscy sędziowie się zgrupowali i przyjęli sporą dawkę

Kolegium do raportu! Opolscy sędziowie się zgrupowali i przyjęli sporą dawkę

Śliczny obiekt 1.FC Chronstau Chrząstowice robił za bazę szkoleniową dla Kolegium Sędziów Opolskiego Związku Piłki Nożnej, którzy korzystając z jego infrastruktury, zgrupowali się i pracowali fizycznie oraz teoretycznie. 

 

Tomek Wąsiak

Jeszcze raz wielkie dzięki, to jest przyjemność szkolić sędziów w takich warunkach 👏👍🙂

– napisał na oficjalnej stronie KS, jego przewodniczący.

 

Zgrupowanie wpisało się w cykl czterech takich szkoleń i obejmowało testy sprawnościowe oraz warsztaty, zwane wykładami. Wzięło w nim udział 65 sędziów od B-klasy po 4 ligę. Sporej dawki wiedzy dostarczył uczestnikom Damian Picz, członek panelu Konwencji Sędziowskiej UEFA na obecną kadencję i obserwator szczebla centralnego rozgrywek.

 

 

 

Temat wykładu, czyli najnowsze interpretacje dotyczące różnych form ataków w walce o piłkę oraz ocena boiskowych zdarzeń, bardzo przydadzą się na opolskich futbolowych polach bitew. Nie tylko teoria i praktyka. W trakcie imprezy, za swoje 1500 meczów w roli głównego rozjemcy, uhonorowany został Marcin Bazan.

 

 


 

Na koniec obozu pojawiło się coś ekstra dla arbitrów dwóch najwyższych wojewódzkich szczebli rozgrywkowych. Każdy z listy opolskiego sędziowskiego top-u otrzymał piękne stroje meczowe oraz wdzianka rozgrzewkowe. Wszystko od sponsorów Kolegium, o których Wąsiak i spółka dbają z wzajemnością. 10 kolejka za pasem, trzeba będzie zawiesić oko.