Koszykarze Pogoni Prudnik zdobyli Kłodzko

Jak napisał klubowy serwis Pogoni, ich koszykarze i Nysy Kłodzkiej znają się jak przysłowiowe “łyse konie”. W ostatnią środę obie ekipy zmierzyły się już po raz 35. 24 raz zwyciężyli prudniczanie, tym razem na wyjeździe.

Gości do victorii pociągnęli Tomasz Nowakowski i Michał Krawiec. Obaj zdobyli łącznie 40 puntów, pierwszy 23, drugi 17. Biało-niebiescy spotkanie prowadzili pod pełną kontrolą, no bo jak może być inaczej, skoro pierwszą kwartę roznosi się 27:18.

Wynik przypilnowany został w drugim rozdaniu – po 20 i elegancko poprawiony w partii trzeciej – 19:13. Honorowa kwarta numer cztery, głównie za sprawą Michała Weissa i minimalna wygrana gospodarzy 21:20, obrazem całości nie zachwiała.

Ekipa trenera Tomasza Michalaka wygrała czwarty mecz z rzędu, ale co zrobić, jak rywale z czołówki także są bezbłędni. W tabeli grupy “D” 2. ligi Pogoń jest na miejscu trzecim.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko – KS Pogoń Prudnik 72:86 (18:27, 20:20, 13:19, 21:20)