Koszykarze Weegree pokonali GKS Tychy w ostatnim meczu roku

W bardzo dobrych nastrojach mogą udać się na sylwestrowy parkiet koszykarze Weegree AZS-u Politechnika Opolska. Po soczyście chwalonym przez kibiców widowisku załoga Roberta Skibniewskiego pokonała na własnym terenie GKS Tychy – wicelidera Suzuki 1. ligi.

Bardzo dobre zawody rozegrał w piątek zdobywca 25 punktów – Hubert Pabian. Z “dychy” wyszli także Marcin Kowalczyk (12) i Jakub Kobel (11). Nasi akademicy mecz zaczęli dobrze, a skończyli świetnie. To właśnie pierwsza i czwarta kwarta zadecydowały o ich końcowym sukcesie.

Goście postawili się w dwóch środkowych odsłonach i na ostatni akt spotkania wychodzili przegrywając tylko dwoma punktami – 65:67.  Kiedy najlepszy w ich szeregach Karol Kamiński rzucił z wyskoku “za trzy”, wynik zrobił się stykowy i troszeczkę nerwowy – 69:68.

W tym jednak momencie nastąpił kluczowy dla całego spotkania zwrot akcji. Nasi opanowali sytuację i pociągnęli serią dwunastu punktów. Dwie minuty przed końcową syreną na wyświetlaczu widniało 83:70 i tyszanie walczyli już tylko o poprawę rezultatu. Wisienkę na torcie przyłożył z wyskoku za trójeczkę Mikołaj Ratajczak, czym podsumował świetny występ całego zespołu.

Następny mecz Weegree AZS zagrają także w hali przy Prószkowskiej. 7 stycznia podejmą “Kociewskie Diabły”, czyli SKS Starogard Gdański. Będzie okazja do rewanżu za inaugurującą rozgrywki porażkę 61:79. W tabeli zaplecza elity opolanie na dzień 30 stycznia zajmują fajne siódme miejsce.

Weegree AZS Politechnika Opolska – GKS Tychy 88:73 (28:22, 20:20,19:23, 21:8)