Krótki spacerek Uni po Tarnowie, na zakończenie fazy zasadniczej

Zaledwie 75 minut trwał wyjazdowy mecz siatkarek Uni Opole z Grupą Azoty Akademia Tarnów. Podopieczne Nicoli Vettoriego nie miały najmniejszych problemów z ograniem ostatniego w tabeli zespołu.

Rywalki opolanek po raz pierwszy na prowadzenie wyszły dopiero w połowie drugiego seta, kiedy asem serwisowym popisała się najskuteczniejsza w ich szeregach Katarzyna Marcyniuk. Nasze jednak bardzo szybko opanowały sytuację i po raz drugi nie dały tarnowiankom przekroczyć dwóch dych.

Set trzeci, i jak się okazało zamykający to dosyć jednostronne widowisko, okazał się kalką odsłony premierowej. Ba, nawet jego końcowy rezultat był identyczny. Szybko zbudowana przewaga 10:3 przy zagrywce Marty Orzyłowskiej, kazała spokojnie spoglądać w kierunku drzwiczek autokaru.

MVP piątkowych zawodów została Katarzyna Zaroślińska-Król, która pozyskała dla “Wilczyc” 22 punkty. Uni w tabeli Tauron Ligi stoją na miejscu szóstym i zakończyły już fazę zasadniczą. Wyprzedzić je może tylko Radomka Radom, która rozegrała jedno spotkanie mniej. Czas szykować się na play-off-y!

Grupa Azoty Akademia Tarnów – UNI Opole 0:3 (17:25, 18:25, 17:25)