Legenda Gwardii wróciła do Opola

Legenda Gwardii wróciła do Opola

Antoni Łangowski jest jednym z najwybitniejszych zawodników, jacy przewinęli się przez Gwardię Opole. W jej barwach zaliczył znakomity sezon 2015/2016, w którym w Superlidze rozegrał 27 meczów, zdobywając 90 goli, ale jeszcze lepszy był ten następny. Wystąpił wówczas w 31 spotkaniach i rzucił 131 bramek (najlepszy wynik w zespole, dziewiąty w całej lidze).

 

Jego forma eksplodowała dalej. W sezonie 2018/2019, w którym wraz z Gwardzistami sięgnął po brązowy medal mistrzostw Polski, wystąpił w 27 spotkaniach, znów zachowując świetne bramkowe statystyki z liczba 116 goli. Portal Sportowe Fakty wybrał go też najlepszym lewym rozgrywającym rundy jesiennej rozgrywek. Urodzony w Czersku Antoni z Opolem związał się za pan brat. To właśnie w naszym mieście na świat przyszła jego córeczka. To już pewne. Popularny “Tolek” wraca do Opola!

 

Na przestrzeni całej kariery Łangowski wystąpił w ponad 300 spotkaniach PGNiG Superligi, w których zdobył łącznie ponad 850 bramek.W styczniu 2019 roku przeniósł się do Azotów Puławy, gdzie spędził ostatnie trzy lata. Jego powrót do drużyny musi pomóc. Naszemu w niej reprezentantowi jakoś w nowym roku nie za bardzo idzie, a ten gracz, oprócz rzecz jasna umiejętności sportowych, gwarantuje wysokie morale drużyny, jakże potrzebne by podnieść się po trzech z rzędu przegranych.

 

– Zawsze stawiam sobie wysokie cele. Chciałbym powalczyć tutaj o kolejny medal, a już na pewno o ponowną możliwość gry w europejskich pucharach. W szatni doszło do wielu roszad, teraz jest jeszcze młodsza. Wiem, że będziemy musieli wspólnie wykonać ogrom pracy i poświęcić masę energii, ale jedno się nie zmieni… Będziemy walczyć do końca, by to osiągnąć – mówi na klubowej stronie. I tego się wszyscy trzymajmy!