Michniewicz objął Orła

Michniewicz objął Orła

To czysty przypadek, że w dniu, kiedy Czesław Michniewicz objął biało-czerwone “Orły”, swój pierwszy trening w Źlinicach poprowadził Michniewicz Maciej. Zastąpił on na tym stanowisku Grzegorza Świerczka, specjalistę od bramkarzy, który trenerem miejscowego Orła, reprezentanta opolskiej klasy okręgowej, do tej pory był.

 

Generalnie rozgrywki niższych lig piłkarskich to nie jest nasz target, ale kiedy mowa o zawodniku, który jest wychowankiem największego opolskiego klubu – Odry Opole i ma na swym koncie 75 występów w polskiej ekstraklasie (Polonia Warszawa i Piast Gliwice), zwykłym nietaktem byłoby to pominąć. Pan Maciej jest także pomysłodawcą i założycielem piłkarskiej szkółki Uczniowski Klub Piłkarski Gol – wiodącej w województwie certyfikowanej swego czasu akademii.

 

Popularny w środowisku “Leon” powraca tym samym na trenerską ławę. Kilka lat temu szkolił futbolistów Silesiusa Kotórz Mały, najpierw w A-klasie, później w “okręgówce”. Będzie więc Maciek znów człowiekiem bardzo zapracowanym. Oprócz miłości do piłki, bardzo rygorystycznie podchodzi do swojego stanu posiadania.

 

Dwadzieścia kilosów potrafi przebiec w półtorej godziny, regularnie bije życiówki na rowerku, a i utopić go trudno, gdyż pływa doskonale. Tak, tak, uprawiany triathlon rzeźbi sylwetkę i w tej materii na widok jego nagiego torsu, licealista natychmiast wchodzi w ciuchy. Panowie piłkarze Orła Źlinice w podobne kompleksy wpaść niebawem także mogą. Przed tym lojalnie i odpowiedzialnie ostrzegamy.

 

Fot. opolskiesport/archiwum