MKS otwiera okna szatni. Letnie wietrzenie czas zacząć…

MKS otwiera okna szatni. Letnie wietrzenie czas zacząć…

To będzie bardzo gorący tydzień w Polsce, ale w Kluczborku bardziej. Konkretnie w siedzibie MKS-u, gdzie dojdzie do kluczowych rozmów na temat nowego kształtu drużyny drugiej piłkarskiej siły Opolszczyzny.

 

Jak już wiadomo, zespół w nowym sezonie w grupie III 3 ligi poprowadzi Łukasz Ganowicz, który na stanowisku trenera zastąpił Tomasza Chatkiewicza. Nowy-stary szkoleniowiec do 25 czerwca zamierza zamknąć podstawową kadrę, by rozpocząć letni okres treningowo-szkoleniowy.

 

Bliscy opuszczenia drużyny są środkowy obrońca, kapitan Adrian Błaszkiewicz oraz napastnik, Alan Jaworski. Obaj zawodnicy to 24-latkowie i rodowici częstochowianie. Obaj także przez ostatnie dwa sezony reprezentowali biało-niebieskie barwy, przy czym Jaworski do kluczborskiej kapeli dołączył zimą 2022 roku.

 

Błaszkiewicz wykręcił okrągłą sumkę 65 występów, z których tylko trzy zakończył przed czasem, był więc podstawowym filarem układanki “Gangu Chatka”. Zdobył przy tym 11 goli, zaliczył jednego samobója i nie wykorzystał trzech rzutów karnych.

 

Jaworski dysponuje niemalże odwrotnymi statystykami. Z 39 meczów tylko dwa zaliczył w pełnym wymiarze czasowym. Do siatki rywali trafił cztery razy, ale tylko w zakończonym właśnie sezonie. Wszystko wskazuje na to, że duet spod Jasnej Góry zakotwiczy teraz bliżej domu, a w grę wchodzą rozgrywki pilotowane przez śląski ZPN.

 

Już w najbliższą środę zarząd klubu spotka się z trenerem Ganowiczem i będziemy podejmować wiążące decyzje na temat obsady kadry na najbliższy sezon. Znakomitej większości zawodników przedstawiliśmy już nowe kontraktowe propozycje i czekamy na ich odpowiedź do końca tygodnia. Podobnie jest z tą dwójką. Zdradzę też, że prowadzimy rozmowy z trzema nowymi graczami, zaproponowanymi nam przez trenera – precyzuje dyrektor klubu, Wojciech Smolnik.

 

Start rozgrywek sezonu 2023/2024 w 3 lidze zaplanowano na 5 sierpnia.