Odra pogrążyła Jastrzębie

– Taki wynik oznacza, że definitywnie tracimy szanse na utrzymanie w Fortuna 1 Lidze – napisał na swym Twitterze GKS Jastrzębie Zdrój. Przegrana na własnym terenie z Odrą Opole przypieczętowała degradację gospodarzy.

Sami sobie zresztą winni, skoro za sprawą Remigiusz Brokały już w 1 minucie wpakowali piłkę do własnej siatki. Tak znakomitego otwarcia i prezentu goście z Oleskiej 51 nie mogli skrewić i przejęli pełną kontrolę nad zawodami.

Niezawodny ostatnio Tomaś Mikinić w 34 minucie podwyższył na 2:0, a 10 minut po zmianie stron, Mateusz Spychała ustawił proporcje końcowego rezultatu.

Wypadało tylko poczekać na doliczony czas gry (niektórzy się uśmiechną), przyjąć gola z karniaka, którego na pożegnanie zaplecza ekstraklasy zdobył dla jastrzębian Daniel Stanclik i przekierować wszystkie swe myśli na najbliższe piątkowe zawody w Opolu, gdzie wachlarz swoich możliwości zaprezentuje Korona Kielce.

Sytuacja po niedzielnym  meczu jest taka, że OKS wskoczył do strefy barażowej o PKO Ekstraklasę. Czy tylko na chwilę, to okaże się wtedy, kiedy dopalą się ostatnie kiełbaski polskiego majowego long weekend-u.