Odra “sprzedała” kluczowego piłkarza

Odra “sprzedała” kluczowego piłkarza

Ledwie Fortuna 1. liga rozpoczęła sezon, a w kadrze Odry Opole nie ma już jednego zawodnika. W zasadzie powinniśmy napisać „nie będzie”, ponieważ info oficjalne w tej sprawie czeka jeszcze na przetworzenie.

 

Do Górnika Łęczna, beniaminka PKO Ekstraklasy, wytransferowany został Szymon Drewniak, 28-letni pomocnik, wychowanek Lecha Poznań. Gracz jest to bardzo ciekawy. Za stary na futbol jeszcze nie jest, ale ma już na swym koncie blisko 100 występów w ligowej elicie Polski.

 

Na Oleską 51 trafił wiosną ubiegłego roku z Arki Gdynia. W barwach naszego futbolowego potentata w ostatnim sezonie rozegrał 16 spotkań oraz dołożył jeszcze jeden pełnowymiarowy występ na ostatnią inaugurację z Miedzią Legnica. Drewniak jawił się zatem na kluczowego piłkarza podstawowej jedenastki.

 

OKS do drugiego w tym sezonie podejścia, wyjazdowego starcia z Podbeskidziem Bielsko-Biała, przystąpi zatem bez niego i z uwagą przyglądać się będziemy poczynaniom niebiesko-czerwonych. W polskiej piłce trudno o zdziwienia, ale eksport Drewniaka mimo wszystko zaskakuje, no chyba, że władze Odry dobrze skalkulowały i mają jakąś alternatywę na zastąpienie go na boisku.

 

Fot. opolskienews.pl