Pewne zwycięstwo ZAKSY w Częstochowie i hop do ósemki!

Batalia o fazę play-off of Plus Ligi przypomina czasami wyścig żółwi. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wykorzystała ostatnie potknięcia rywali i po trzecim zwycięstwie z rzędu, wskoczyła do najlepszej ósemki rozgrywek.

Wyjazd pod Jasną Górę i starcie z Exact Systems Hemarpolem Częstochowa okazało się zadaniem o umiarkowanym stopniu trudności. Przełomowym momentem w secie otwierającym okazał się atak Bartosza Bednorza, który ludzi Adama Swaczyny posłał na 17:11.

Mimo tego, że częstochowianie ambitnie gonili i potrafili dobiec na odległość trzech oczek, tak finisz tej batalii okazał się imponujący. ZAKSA wywalczyła sześć piłek z rzędu i pewnie nadała bieg zawodom. Miejscowi największy opór stawili w secie drugim.

Blok Bartłomieja Janusa wyprowadził “Norwida” na 20:17, ale to wtedy poszła fenomenalna kontra “Trójkolorowych”. Dwa po sobie skuteczne ataki Daniela Chitigoi przyklepały tylko obrót seta o 180 stopni i wycieczkę na 2:0.

Trzecia odsłona odbyła się już całkowicie pod dyktando gości. Po kolejnej tego wieczora punktowej serii i prowadzeniu 17:9, można było odpalać powrotny autokar. MVP widowiska wybrany został Bartłomiej Kluth.

Exact Systems Hemarpol Częstochowa  – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (17:25, 22:25, 19:25)