Polonia Nysa ma dwóch nowych zawodników

Polonia Nysa ma dwóch nowych zawodników

Polonia Nysa ogłosiła kolejne dwa transfery do klubu. Po Sanisławie Hrebeniu z Odry Opole, o którym już tutaj pisaliśmy, drużyna Łukasza Czajki wzbogacona została dwoma nowymi zawodnikami. Jest wychowanek Dynama Kijów oraz gracz z Fortuna 1. ligi.

 

W pierwszym przypadku chodzi o 22-letniego obrońcę Danylo Demianenkę. Ukrainiec ma na swym koncie występy w drugiej lidze czeskiej, w barwach FC Vratimow. W Polsce pojawi się wiosną 2022 roku i reprezentował barwy dwóch klubów z wielkopolskiej czwartej ligi – Górnik Konin i Victorię Września.

 

Najnowszy nabytek naszego trzecioligowca nazywa się Patryk Kapica, urodził się w Kędzierzynie-Koźlu. 21-latek szybko opuścił Opolszczyznę i nabierał juniorskich szlifów w akademiach Stadionu Śląskiego Chorzów i Jagiellonii Białystok. W rezerwach “Jagi” zagrał nawet dwa spotkania trzeciej lidze.

 

17 lipca ubiegłego roku zadebiutował na zapleczu ekstraklasy, ale już jako wypożyczony skrzydłowy młodzieżowiec do Sandecji Nowy Sącz. W starciu z Wisłą Kraków zagrał 60 minut. Później zaliczył jeszcze trzy pierwszoligowe epizody z Górnikiem Łęczna, Odrą Opole i Ruchem Chorzów.

 

W przedostatnim tej zimy meczu kontrolnym “Polonistów” (nysanie zagrają jeszcze na trawie z LZS-em Starowice) Kapica wbił jednego z pięciu goli Lechii Dzierżoniów (Polonia wygrała 5:1), Demianienko wybiegł z kolei w podstawowej jedenastce. W drużynie znów pojawili się tak zwani “testowani”, więc niewykluczone, że do końca lutego czerwono-biało-niebiescy jeszcze kogoś przywitają.

 

Obaj nowi piłkarze przybyli na Sudecką na zasadzie transferów definitywnych.