Prima aprilis wyciął piłkarskie jaja

Prima aprilis wyciął piłkarskie jaja

1 kwietnia przeznaczony jest do tego, żeby zwyczajnie robić sobie jaja. Najlepiej z kogoś. Przyłączyła się aura, sypnęło śniegiem i uprawiania dyscypliny sportowej o nazwie piłka nożna przez najbliższy weekend oraz w poniedziałek, kiedy rywalizują młodzieżowcy, nie będzie. 

 

Dotyczy to wszystkich poziomów rozgrywkowych Opolszczyzny, którymi zarządza Opolski Związek Piłki Nożnej, choć nie tak do końca. Zapewne z uwagi na bardzo zaawansowany już stan organizacyjny spotkań w opolskiej lidze trampkarzy i młodzików, latorośle futbolu pokopią w piątek na obiektach ze sztuczną trawą.

 

Odwołano także zawody trzecioligowego MKS-u Kluczbork z liderem tabeli grupy III 3. ligi, Zagłębiem Lubin II. I dobrze. Nowy szkoleniowiec Kamil Socha będzie miał więcej czasu na zestrojenie zespołu po “Paulo Sousie”.

 

Zagra za to inny trzecioligowiec. Stal Brzeg zmierzy się na “igielicie” we Wrocławiu ze Ślęzą, gdyż tam tylko w takich warunkach kopią w lidze. Oczywiście jakieś tam pierdoły w postaci centymetra śniegu nie dotyczą marki Odra Opole. Niebiesko-czerwoni są już pewnie myślami przed jutrzejszym wyjazdowym starciem ze Stomilem Olsztyn.

 

(Pelek)