Śliwka show! ZAKSA pokonała PSG Stal w siatkarskich derbach Opolszczyzny

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wzięła kompletny rewanż w derbach Opolszczyzny PlusLigi. 21 października w Nysie PSG Stal zwyciężyła 3:0, teraz w takich samych rozmiarach musiała przyjąć gorycz porażki.

W pierwszym secie długo prowadzili goście, ale ludzie Tuomasa Sammelvuo odrobili kilka puntów straty i zrównali stan meczu na 11:11. Obustronne okładanie się ciosami zatrzymało się, kiedy obie drużyny miały na koncie po 22 punkty. “Trójkolorowi” świetnie zafiniszowali, wygrali trzy piłki z rzędu i po bloku Marcina Janusza objęli prowadzenie 1:0.

Emocji nie brakowało także w drugiej odsłonie. Znów obie ekipy szły łeb w łeb. Po ataku najskuteczniejszego w ich szeregach Wassima Ben Tary, nysanie zdobyli piętnasty punkt i jakby zatrzymali się w miejscu. Finisz tego rozdania można śmiało nazwać “miazgą”. Gospodarzom  wychodziło wszystko i pewnie pociągnęli na 25:19.

“Ostatni” miał podobny do dwóch poprzednich partii przebieg, dopóki w polu zagrywki nie stanął Aleksander Śliwka. Cztery miód-malina serwisowe asy zapracowały na wybór MVP meczu. Mimo pewnych problemów w środkowej części seta, ponownie o powodzeniu zadecydował końcowy zryw. Doskonale w poniedziałek zbijał Łukasz Kaczmarek, który skończył całe zawody, pozyskując swój 17 punkt.

Bartosz Bednorz, który kilkadziesiąt godzin temu dołączył do drużyny mistrzów Polski w spotkaniu tylko się rozgrzewał. Ostatni występ kędzierzynian w fazie grupowej Ligi Mistrzów już w 25 stycznia. Wtedy przyjmujący ZAKSY zadebiutuje w barwach nowego klubu.