Sparingowy top 3. Siedem goli w Dzierżoniowie

Sparingowy top 3. Siedem goli w Dzierżoniowie

Ruszyli! Opolskie kluby z 3 i 4 ligi weszły już na poważnie w sferę letnich gier kontrolnych. Mimo doskwierającego upału, ochota do wymiany ciosów była, choć podstawowym założeniem tego etapu przygotowań do rozgrywek, jest przetestowanie jak największej liczby zawodników. 

 

Odzwierciedleniem tego stanu rzeczy był sparing w Dzierżoniowie, w którym miejscowa Lechia podejmowała Polonię Nysa. Obie ekipy sparingowe przygody zaczęły od falstartu, bowiem ich konfrontacje ze Śląskiem Wrocław i Pniówkiem 74 Pawłowice nie doszły do skutku.

 

Wyposzczeni czwartoligowy stworzyli bardzo ciekawe widowisko i pookładali się ciosami. “Poloniści” po golach Macieja Pisuli i Dominika Sikory prowadzili do przerwy 2:0. Po zmianie stron zostali złapani i przegonieni. Trzy z rzędu bramki dla Lechii strzelili Bartosz Rzepski, Łukasz Sztuka i Jakub Chlipała.

 

Końcówka należała już jednak do podopiecznych Andrzeja Moskala. Stan gry zrównał Artur Seremet, a trafienie na wagę zwycięstwa pozyskał dla gości jeden z wielu graczy testowanych. 4:3 w taki skwar, który panował w sobotę, musi budzić pełen “szacun”.

 

Tylko jedną brameczkę oglądali zgromadzeni na stadionie KKS-u Kluczbork. Dla MKS-u był to już trzeci tego lata sprawdzian, dla Stali Brzeg pierwszy. Po śmiałych 4:0 z LZS-em Starowice i Moto Jelczem Oława, tym razem biało-niebiescy zeszli z zerem po stronie zysków.

 

– Dużo testowania, ale też sporo dobrej gry w dzisiejszym sparingu z MKS-em Kluczbork. Z optymizmem pracujemy dalej! – podsumował zawody Facebook Stali. W wyjściowej jedenastce znalazło się aż sześciu sprawdzanych debiutantów, którzy dołączyli do całkiem niezłej już paki – Firek, Amani, Sypek, Brusiło, Bujakiewicz

 

Zresztą, złotego gola zdobył właśnie jeden z nich, główkując do siatki w 12 minucie. Dzisiejsza gra była potraktowana jako poligon doświadczalny dla zawodników testowanych – usprawiedliwiał rezultat fanpage kluczborczan. Co fakt, to fakt. Trener Łukasz Ganowicz przez 90 minut sprawdził piątkę “testerów”, co zwiastuje, że kadra na nowy sezon nie jest jeszcze przy Sportowej domknięta.

 

Drugą letnią kontrolkę zerwał jeszcze przed weekendem wspomniany wyżej LZS Starowice. Rywalem załogi Jakuba Reila był Słowianin Wolibórz, reprezentant dolnośląskiej 4 ligi. Na stadionie w Grodkowie lepsi okazali się przyjezdni, którzy zwyciężyli 2:1.

 

Tutaj także o losach meczu zadecydowało trafienie jednego z graczy testowanych. Najpierw jednak futbolówkę do bramki zapakowali po kolei Adam Bońkowski i Bartosz Zychowicz. Beniaminek 3 ligi jest nadal w fazie testów i tym razem dał szansę prezentacji 14 nowym zawodnikom.

 

Grali ponadto:

 

Ruch Zdzieszowice – LZS Walce 2:1
Małapanew Ozimek – Foto-Higiena Gać 4:4
Fortuna Głogówek – Protec Victoria Chróścice 0:1
IPrime Bogacica – Liswarta Krzepice 1:3
MKS Gogolin – PoRaWie Większyce 3:5