Ważne zwycięstwo Dremana Futsal w Chojnicach

Dreman Futsal Opole Komprachcice zrobił spory krok w kierunku udziału w fazie play-off FOGO Futsal Ekstraklasy. Podopieczni Jarosława Patałucha walczyli w Chojnicach ze zdesperowaną i zagrożoną spadkiem drużyną Red Devils. Udało się przejąć kontrolę nad spotkaniem i pewnie, choć po walce wygrać.

Już na początku stojącego w naszej bramce Dawida Lacha postraszył pozdrawiając słupek Gruzin Guladi Kokoladze. “Tygrysy” szybko wzięły się do roboty. W pierwszej połowie aż 9 razy trafiali w światło bramki rywala z czego w sieci zatrzepotało razy dwa.

Duża w tym także zasługa golkipera miejscowych, Sebastiana Kartuszyńskiego. Nie dał on jednak rady powstrzymać solowej akcji Kamila Kucharskiego oraz dwóch przymiarek Marcina Grzywy. Pierwszej z prawego narożnika, drugiej po fantastycznie wykonanym rzucie wolnym.

Grzywa zamknął pierwszą część spotkania i otworzył drugą, ale też rozłożył karty. 3:0 dla gości stanowiło już spory kapitał. “Czerwone Diabły” nie chciały skapitulować. Próbowali z lotnym bramkarzem zamknąć naszych na ich połowie. Ukrainiec Oleg Nehela zmniejszył dystans, ale kolejnego gola znów popełnili opolanie.

Gospodarze dalej ryzykowali, a pstryczka w nos dostali w ostatniej minucie, po kontrze, którą sfinalizował z zimną krwią Tomasz Czech. Patryk Laskowski już tylko wypielęgnował wynik, strzelając w ostatnich sekundach zawodów. Dreman Futsal w tabeli elity jest na miejscu szóstym i ma pięć punktów zapasu, żeby nie spaść za kreską wykluczającą z następnej fazy sezonu.

Red Devils Chojnice – Dreman Futsal Opole Komprachcice 2:4 (0:2)

Bramki: Oleg Nehela 36, Patryk Laskowski 40 – Kamil Kucharski 5, Marcin Grzywa 9, 27, Tomasz Czech 40