“Wilczyce” nie weszły do Pałacu

Objawem i kontynuacją dobrej formy z sensacyjnej wygranej z Chemikiem Police, był pierwszy set kolejnego starcia siatkarek Uni Opole z OnlyBio Pałac Bydgoszcz. Znów Stegu Arena i znów wieczorowa pora, no ale niestety nie ten czas.

Kiedy po asie serwisowym Anastazji Kraiduby licznik punktów pokazał 16:8, można było mieć wrażenie, że nasze w zasadzie kontynuują mecz sprzed tygodnia. I tak też było do końca seta pierwszego, rozstrzygniętego bez większych przeszkód do 19. Świetnie czuła się tego wieczora Kinga Stronias, która pozyskała najwięcej “oczek” dla opolskiego teamu teraz, ale i w całym spotkaniu.

Odsłona druga zaprowadziła nas do wesołego miasteczka. Po zagrywce Eweliny Żurowskiej i weryfikacji wideo, gospodynie przegrywały już 5:13. Dałby kto wiarę, że w tym secie wyjdą jeszcze na prowadzenie? Bardzo szybko, po kapitalnej serii ośmiu piłek z rzędu był już remis, zaś po bloku Natalii Kercher 17:16!

Opolanki podniosły się więc z desek i rozpoczął się najciekawszy fragment całego poniedziałkowego widowiska. Po wyrównanych wymianach przyjezdne znów dały dyla i w końcówce prowadziły już 24:20. Wówczas “Wilczyce” ponownie wsiadły w rollercoaster. Dwa ataki Lany Concenciao i doskonała zagrywka Gabrieli Makarowskiej-Kulej dawały szansę na grę na przewagi. Niestety, blok Kingi Różyńskiej skończył to dzieło.

O dwóch następnych epizodach już tyle nie da się napisać. Początek trzeciego seta należał do drużyny Nicoli Vettoriego, lecz wraz z upływem czasu dziewczyny z Pałacu konsekwentnie dłubały dystans i po zagrywce najlepszej w ich szeregach Moniki Gałkowskiej, zamknęły tę partię do 19.

Set czwarty okazał się “ostatnim”. Energii w siatce trochę zabrakło i pogromczynie mistrzyń Polski miały w nim najmniej do powiedzenia. Gościny ani przez moment nie dawały naszym złudzeń na odwrócenie losów zawodów. Błąd podania Concenciao podarował im 25 punkt i zamknął starcie na 1:3. Uni w czwartym podejściu wygrały tylko 16 piłek.

UNI Opole – OnlyBio Pałac Bydgoszcz 1:3 (25:19, 23:25, 19:25, 16:25)