Wojna MKS-u Kluczbork w Bytomiu Odrzańskim. Złoty “Tuszyn” dał wygraną

MKS Kluczbork najbardziej wstydliwej porażki w pierwszej rundzie zaznał na własnym terenie od beniaminka grupy III 3 ligi, Odry Bytom Odrzański. Na inaugurację piłkarskiej wiosny 2024 nadarzyła się okazja, by pomścić pamiętne 0:3 z połowy sierpnia ubiegłego roku.

Biało-niebiescy potraktowali rywala bardzo poważnie i już dzień wcześniej udali się na jego teren. Ludzie Łukasza Ganowicza przeszli tam prawdziwy Stalingrad, ponieważ o ich zwycięstwie zadecydował jeden tylko gol, na którego trzeba było trochę poczekać.

– Spodziewałem się bardzo trudnej przeprawy i tak rzeczywiście było. Poziom agresji rywala i jego fizyczność była rzadko spotykana. Moi zawodnicy oberwali dwa razy w twarz i szkoda, że nie skończyło się to czerwonymi kartkami, a tylko żółtymi. Zadanie udało się jednak odrobić i wywalczyć trzy punkty – powiedział po spotkaniu trener kluczborczan.

Okazało się, że to nie gospodarze, a jego podopieczni kończyli mecz w dziesięciu. Już w doliczonym czasie plac gry za od razu pokazaną “czerwień” opuścił Michał Płonka i czeka go teraz pauza w walce o ligowe punkty. Kluczowa akacja tej wojny wydarzyła się w 72 minucie.

Całą zainicjował będący dosłownie wszędzie Patryk Tuszyński, który ze środka pola uruchomił Dominika Lewandowskiego. Kapitan MKS-u zabawił się “lobikiem” i posłał piłką na drugi metr do Bartosza Włodarczyka. Ten ostatni uderzył w bramkarza, ale wszystko wyjaśnił ten pierwszy, który w mgnieniu oka przemieścił się w pole karne i z bliska dobił do siatki.

A wcześniej? No cóż, war! Już w 40 minucie kontuzji kolana doznał Michał Maj i musiał opuścić boisko. Osiem żółtych kartek i jedna czerwona, to i tak łagodne podejście do prowadzenia tych ciężkich jak ołów zawodów. Swoją dobrą sobotę mieli także bramkarze obu drużyn – Bartosz Szafer i Dariusz Szczerbal.

Wygrana MKS-iaków w tabeli pozwoliła zachować im status quo podium rozgrywek. Zwycięstwa na otwarcie rundy rewanżowej odnotowali także Rekord Bielsko-Biała i Śląsk II Wrocław. Zwiastuje to tylko pasjonujący wyścig po bramy 2 ligi.

Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański – MKS Kluczbork 0:1 (0:0)

Bramka: Patryk Tuszyński 72