ZAKSA dała złoto i dostała Trefla

ZAKSA dała złoto i dostała Trefla

Gdyby Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle drugi raz z rzędu nie zrezygnowała z udziału w klubowych mistrzostwach świata, ze złota nie cieszyłby się Kamil Semeniuk. Były gracz mistrzów Europy został piątym Polakiem, który dostąpił takiego zaszczytu. 

 

Ot, taka przewrotność losu, gdyż to właśnie włoska Sir Safety Susa Perugia zastąpiła ZAKSĘ na turnieju w brazylijskim Betim, a której barwy Semeniuk właśnie reprezentuje. We włoskim finale imprezy pan Kamil oraz drugi biało-czerwony w kadrze Perugii, Wilfredo Leon, pokonali w finale Itas Trentino 3:1.

 

Napięty i tak terminarz trójkolorowych wzbogacił się o kolejne spotkanie w Tauron Pucharze Polski. Załoga Tuomasa Sammelvuo w ćwierćfinale tych rozgrywek zmierzy się w Hali Azoty z Treflem Gdańsk. To wynik losowania przeprowadzonego w siedzibie PZPS.

 

Mecz odbędzie się 1 lutego, podobnie jak wszystkie spotkania 1/4. Rywal jest jak najbardziej w zasięgu naszego zespołu. 30 października kędzierzynianie nie mieli najmniejszych problemów, by zwyciężyć na wyjeździe 3:0. Trefl w tabeli Plus Ligi lokuje się zaraz za ZAKSĄ, ale traci do niej aż 7 punktów.

 

Jeśli mistrz Polski wyeliminuje gdańszczan, w półfinale dostanie wygranego pary Aluron CMC Warta Zawiercie lub MKS-em Będzin/Exact Systems Norwid Częstochowa (mecz do rozegrania). Rozstawienie drugiej drabinki to starcia Asseco Resovia Rzeszów – Ślepsk Malow Suwałki oraz CHKS Arka Chełm/MKS Avia Świdnik – Jastrzębski Węgiel.

 

Półfinały rozegrane zostaną 25 lutego. Wielki finał zaplanowano dzień później. Pierwszy wylosowany pełnił będzie rolę gospodarza.