MKS domknął skład i czeka na puchary

MKS domknął skład i czeka na puchary

MKS Kluczbork będzie… jedenastym klubem dla 24-letniego Bartosza Pańtaka. Być może środkowy obrońca przy Sportowej 7 zagrzeje na dłużej, gdyż na zasadzie transferu definitywnego i z wolną kartą w ręku, złożył podpis pod półtorarocznym kontraktem.

 

Pańtak jest wychowankiem Korony Kielce. W pierwszej drużynie złocisto-krwistych nigdy jednak nie zaistniał. W ostatnim sezonie zagrał dwa pełne i dwa niekompletne mecze w jej rezerwach. Działo się to w rundzie jesiennej, w grupie IV 3 ligi. Pełne CV zawodnika znajdziemy w naszym ulubionym serwisie.

 

Kilkadziesiąt godzin wcześniej biało-niebiescy skończyli bramkarskie łowy, wypożyczając z Polonii Bytom 20-letniego Szymona Gniełkę. O kłopotach MKS-u z tą pozycją już pisaliśmy, więc podpinamy ów tekst niżej. Gniełka jest trzecim, a Pańtak czwartym zimowym nabytkiem drugiej futbolowej siły Opolszczyzny.

 

Ostatni transfer okienka odbył się już na ziemi opolskiej. Piątym nabytkiem kluczborczan został także obrońca, Mateusz Lechowicz. Dla niego piec trzeciej ligi, to jak domowy kominek. Wychowanek Chemika Kędzierzyn-Koźle na tym poziomie zadebiutował jeszcze w barwach Polonii Głubczyce, w sezonie 2017/2018.

 

Później było jeszcze lepiej. Wiosną 2019 roku zaliczył najlepszy czas w swojej karierze. Grał już w drugiej lidze, w barwach Ruchu Chorzów i w dziewięciu występach zdobył cztery gole. Przygodę z “Niebieskimi” kontynuował, ale znów ligę niżej.

 

Jeśli zliczymy wszystkie jego mecze w grupie III i dodamy do nich podstawowy garnitur Stali Brzeg, to wychodzi całkiem pokaźna sumka prawie stu spotkań. To właśnie z brzeskiego klubu zameldował się w Stobrawie i jako “wolny strzelec” spisał półtoraroczną umowę.

 

Wcześniej w drużynie Tomasza Chatkiewicza zakotwiczył młody bramkarz Wojciech Dziwiński oraz brat Dominika, Kamil Lewandowski, ale także Kacper Paszkowski, kolejny były już gracz z Brzegu.  Tak dozbrojeni MKS-iacy czekają już tylko na pierwszy gwizdek meczu o stawkę. Będzie nim starcie w ramach 1/4 finał wojewódzkiego Pucharu Polski. Już w najbliższą sobotę na Stadionie Miejskim w Kluczborku zamelduje się ligowy rywal, Stal Brzeg.

 

Bramkarska gorączka w MKS-ie Kluczbork