Zmiana trenera w LZS-ie Piotrówka. Adama Jaremkę zastąpił Sławomir Sieńczewski

Zmiana trenera w LZS-ie Piotrówka. Adama Jaremkę zastąpił Sławomir Sieńczewski

Do zmiany na stanowisku trenera doszło w LZS-ie Piotrówka. Z klubem opolskiego czwartoligowca pożegnał się Adam Jaremko, którego zastąpił Sławomir Sieńczewski. Wszystko odbyło się więc z ramach tego samego rozgrywkowego poziomu.

 

 

 

Były już szkoleniowiec LZS-u jest także mózgiem szkółki piłkarskiej Młodzik Strzelce Opolskie, a ta intensywnie współdziała z Akademią Piasta Gliwice. To właśnie tam Jaremko zajmuje się skautingiem. – I tak będzie nadal. Dodatkowo mam do rozważenia jeszcze dwie inne propozycje, ale to za wcześnie, by mówić o szczegółach – zdradził nam coach.

 

Szkolenie dzieci i młodzieży pan Adam ma po prostu we krwi i na to teraz postawił. Pisaliśmy już o tym na naszych łamach, kiedy doskonalił swoje w tej sferze umiejętności w ekstraklasowym klubie.

 

Trener LZS-u Piotrówka odbył staż w Zagłębiu Lubin. To inny świat – mówi

 

Z LZS-em Piotrówka Jaremko w sezonie 2020/2021 wywalczył awans do BS Leśnica 4. Ligi Opolskiej. Przez następne dwa sezony sporo w niej mieszał i bez problemu trzymał kapelę w górnych rejonach tabeli. Stanął też na trzecim stopniu podium klasyfikacji Pro Junior System PZPN.

 

Sieńczewski zimą podjął desperacką próbę ratowania przed spadkiem Unię Krapkowice.  Argumentów wielkich, podobnie jak jego poprzednik Łukasz Wicher jednak nie miał. Drużyna praktycznie cały czas szorowała po dnie i tam też rozgrywki zakończyła.

 

 

Przy Kościuszki w Piotrówce nowy szkoleniowiec będzie miał co robić. Do pierwszych jego zadań należeć będzie skompletowanie kadry do nowej ligowej kampanii. – Padła propozycja ze strony klubu i jeszcze przed moim wyjazdem na urlop spotkałem się z prezesem Ireneuszem Strychaczem. Dogadaliśmy się. 10 lipca spotykamy się na pierwszych zajęciach i ocenimy stan posiadania kadry. Mogę powiedzieć, że władze klubu działają już na rynku transferowym i to, że trzon drużyny powinien pozostać – precyzuje Sieńczewski.

 

 

Nowe sezon w wojewódzkiej dywizji numer ruszy 12 sierpnia.